| skriil a întrebat:

Ce vitamine poti lua pentru pofta de mancare, sau, energie, stare psihica buna si fizica, dezvoltarea masei musculare, intarirea muschilor, luarea in greutate? Ma gandeam sa adaug la cura de ingrasare pentru ca sunt subponderala, si niste suplimente de vitamine. Care ar fi potrivite? Sa adaug?

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Un complex de multivitamine si minerale; calciu cu vitamina D3; dar trebuie sa respecti si un regim de viata : sa ai un program de odihna bine stabilit, ore de masa la fel (fara a sari peste vreuna); fumat -pauza; alcool -pauza; si sa mananci sanatos.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Pe langa vitamine, ia si carbohidrati, proteine, enzime digestive

vorbeste cu un nutritionist