| Rooney7 a întrebat:

Ceara de par este bună de ceva? Ce avantaje si dezavantaje are?

4 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

E destul de buna, nu are la fel de multe chimicale ca un fixativ

| TheMiningSheep a răspuns:

Nu distruge parul ca si fixativul.

| Stallone a răspuns:

Iti creste mai greu parul, dar doare mai rau.

| AndrewStar a răspuns:

Eu folosesc ceara de par (solida) ca este si lichida de aproximativ 1 an jumatate, si sincer mi se pare cea mai buna. Printre avantaje:1) parul nu se intareste, spre deosebire de gel sau spuma. 2) Parul luceste, iesind in evidenta intr-un mod pozitiv. 3) Forma parului rezista cateva ore.4) Ceara are un miros placut, depinde aici de cea pe care o achizitionezi (sunt si cu miros de vanilie, dar si cu miros "fresh"). 5)Iti faci usor parul, modelandu-l cum vrei tu. Printre dezavantaje as avea: daca mergi la o nunta sau undeva unde trebuie sa dansezi, evident vei transpira, si astfel zic ca va tine in jur de 1-2 ore forma parului, poate chiar mai putin, depinde si de lungimea firelor de par. Bafta! Pentru alte intrebari astept sa imi raspunzi!