| RosalinaB a întrebat:

Ceva idei pentru vestimentatia de scoala, hairstyle? dau funda, dar ceva idei super bune : D

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
pentru scoala poti purta aproape orice, numai sa nu aibe prea multe paiete, sa fie scurt sau foarte decoltat.Clasicii geansi, cu o camasa/bluza tricou sunt baza.Dar poti opta si pentru o rochie midi cu balerini si un bolero, pulover pe deasupra si vei fii foarte chic.Personal imi las parul liber la scoala, dar il poti prinde in coada, iti poti pune o bentita.etc

| MiiMii a răspuns:

Vestimentatie : dupa parerea mea vestimentatia pentru scoala ar trebui sa fie una draguta, simpla cu un aer de eleganta[oricat de sport ai vrea sa fie tinuta ta, aerul acela nu trebuie sa.i lipseasca]. De exemplu daca scoala/liceul nu are uniforma, iti poti achizitiona tricouri dragute, colorate[dar nu in nuante foarte stridente] cu diverse modelee + jeansi albstrii / negrii ceva mai deosebiti. Cat despre incaltari ar trebui sa fie cat mai comode. tenesi, basketi, cizmulite.hee hee. Daca este racoare poti pune deasupra o gecutza draguta sau un plovaras mai grosutz[din acelea care se poarta acum.]

Cat despre HAIRSTYLE : Eu una pentru zilele de scoala prefer parul desfacut si indreptat, sau indreptat si prins in coada de cal. Nu prea imi plac agrafele si pampoanele alea gen Pitzzii.blushing

pupici :*:* sper ca te.am ajutat.