| daniela_7403 a întrebat:

Ceva remedii preparate in casa pentru mirosul urit din gura!? va multumesc mult!

11 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Te speli pe dinti de multe ori preferabil 3 ori sau guma mentolata eu asat fac dimineata cand nu mai apus ca sa spal pe dinti

| Tera a răspuns:

Spalatul pe dintii nu exista remediu mai bun

| cristiancristir a răspuns:

Un miros cu adevarat urat al gurii vine de la stomac. Asta indica ceva in neregula cu stomacul. Incearca o alimentatie mai sanatoasa. Spalatul pe dinti ajuta doar la curatarea resturilor dintre dinti care miros si ele dar nu ara rau ca mirosul venit de la stomac.

| onisorhoha a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online
e gratis, doar ca trebuiesa te loghezi...

| alicethebest a răspuns:

Am auzi ca o lingurita de miere cu scortisoara dimineata poate ajuta insa cel mai indicat este sa t speli pe dinti si sa mesteci guma mentolata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... spalatul de 3 ori pe dinti.
Dimineata, dupa amiaza si seara inainte de culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Periuta si pasta de dinti, cred ca stau cuminti in pahar si asteapta sa le mai bagi in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirosul neplacut din gura se numeste in termen medical Halena bucala.
Aceasta poate fi rezultatul unei afecţiuni dentare, afecţiuni digestive (infestare parazitară, stomatite), amigdalită cronică sau simpla lipsă de igienă bucală.
Ca tratament adjuvant este indicat utilizarea apei de gură şi efectuarea de gargară cu apa cu sare 2/zi (D şi S) si intre acestea consumare de Hexoral, avand un rol de dezinfectant bucal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza si spalatul pe dinti de seara precedenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as spune sa-ti prepari niste suc de portocale cu putin suc de lamaie amestecat cu miere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme stomatologice...