| aleksy a întrebat:

Ceva tratamente pentru pistruii de pe fata?(nu creme pentru ca am incercat deja si degeaba)

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După vârsta de 18 ani poţi face o terapie cu laser, numai aşa poţi scăpa de ei.
Pa, pa.

| Malvina24 a răspuns:

* Se unge pielea patata cu unguent de rostopasca, de doua ori pe zi timp de 5-6 zile.
* Se amesteca 3 linguri de infuzie de rozmarin cu o lingurita suc proaspat de lamaie si se sterge pielea cu un tampon de vata. Acest tratament e indicat in mod special pentru tenurile grase si patate.
* Se iau zilnic cate 10 picaturi de tinctura de leurda cu putina apa plata. Tinctura de leurda se prepara astfel: se pun intr-un borcan frunze si radacini de leurda taiate marunt, in cantitati egale, se acopera cu alcool de 900 si se lasa la macerat timp de 15 zile.
* Se aplica local suc proaspat de papadie.
* Se aplica direct pe pete feliute de lamaie si se tin 15 minute. Tratamentul se repeta zilnic, timp de doua saptamani.
* Se bea dimineata, cu 30 de minute inainte de masa, infuzie de cicoare. Se pune o lingurita de planta uscata la 100 ml apa clocotita, se acopera, se lasa 30 de secunte, apoi se strecoara si se bea cu inghitituri mici.
* Se aplica o masca cu drojdie de bere diluata in suc de lamaie. Se prepara o pasta care se intinde pe zonele afectate.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

De pistruii nu scapam niciodata doar prin terapie cu laser insa dupa iar vor aparea.Si eu am si mi-am decolorat cu o crema de la Framec pentru pete si pistruii

| TąNyą a răspuns:

Si eu am pistrui. Nu m-am nascut cu ei mi-au aparut cand am fost prima oara la mare si de atunci n-am mai scapat si cand ma duc la mare se vad mai bine si apar mai multi, dar iarna se mai sterge din intensitate. Nu stiu ce sfat sa-ti dau si eu am incercat sa scap de ei, dar pana la urma m-am acceptat asa cum sunt tongue nu multe fete au pistrui, iar unele isi doresc

| Art a răspuns:

Am incercat si eu tot felul de chestii nu merge nimic.in timp vor disparea.si parerea mea e sa nu fi obsedata de acest lucru pentru ca unele pers gasesc pistruii ca fiind ceva dragut...si daca tu chiar nu vrei sa ii mai vezi pe fata ta date cu fond de ten.winking

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Date may cu fond de tentongue altceva nu mai stiu.

| Incubus a răspuns:

Da de ce ca sunt dragalasi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O metoda batraneasca este aceea de a-i unge cu zer. Nu rade laughing Zerul ii decoloreaza. Exista si creme antipistrui dar sunt destul de periculoase pentru piele. Eu reuseam sa scap de pistruii de varza cu zer de oaie.