| AbaraiRenji a întrebat:

Ciao lume! Am o problema cu parul meu >>.
M-am hotarat sa imi tund parul scurt(il aveam pana la piept sau putin mai lung) si dupa ce l-am tuns, a inceput sa se ingrase mai repede... Gen, dupa 2-3 zile de la dus. :/ Si inainte de a-l tunde nu era asa.
Aveti idee care e cauza si ce as putea face sa rezolv aceasta problema?
Multam! ^^

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Când ai parul mai lung îi ia mai mult timp sa se ungă, de aceea înainte nu ti se murdarea așa de repede. Soluția ar fi sa nu-ti speli foarte des parul, altfel facilitezi secreția de sebum. Îți sugerez un șampon cu extract de mușețel, urzica sau aloe. Acestea regleaza secretia de sebum. Si un ultim sfat ar fi sa nu îți iriți scalpul frecand exagerat la spalare. happy