| Georgiana_Geo_1998_LHL1 a întrebat:

Hei.Am o problema, va rog frumos sa mă ajutați! Deci, in urma cu aproximativ doua săptămâni m-am tuns, puțin mai jos de umeri și in scări.Pe mine aceasta tunsoare nu mă prinde absolut deloc bine, înainte sa mă tund aveam parul pana la fund, dar era foarte despicat și deteriorat.Am plâns foarte mult din aceasta cauza, nu îmi sta bine, îl tin mereu prins in coada, dar m-am saturat. Daca m-as tunde acum drept ar fi pana la jumătatea gâtului și mi se pare mult prea scurt..Folosesc ulei de ricin pentru a accelera creșterea.In fineeeee, întrebarea mea este:As putea face sa îmi crească pana in Septembrie -Octombrie scărița din fata (nu stiu cum sa mă exprim, dar mă refer la șuvița după care mă pot tunde drept) pana la umeri? Tinand cont ca este pana la jumătatea gâtului..va rog ajutați-mă, sunt disperata
P.s îmi creste parul destul de repede, vara trecuta era mai scurt de umeri si pana vara asta a crescut pana la fund.Singura problema este ca vreau sa am parul drept pana începe scoala.Va rog sa mă ajutați.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste 1cm - max 1.5cm pe luna.
Din pacate, nici uleiul de ricin si nici alt tratament fabulos, nu pot face minuni in cele 7 saptamani cat mai ai pana la scoala, asta insemnand 2-3cm.
Ti-as recomanda sa te tunci un bob scurt sau mediu, ca ar fi mai dragut, decat in scari, mai ales ca nu-ti place.
Trage un search pe pinterest sau google si vezi tunsori bob scurte sau medii.