| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema cu parul meu. Am parul rar si firul de par e subtire, ca urmare nu am volum, iar parul mi se unge repede, fac baie o data la doua zile. Inainte aveam parul lung, ma tunsesem si la un moment dat crescuse, il aveam pana mai jos de umeri. Imi statea foarte bine (nu sunt narcisista, dar ma prindea bine tunsoarea), insa parul crescuse si nu mai avea pic de volum. Hotarasem sa ma tund dupa banchet. Asa am si facut. Eram nesigura, nu stiam cum sa ma tund. Frizerita mi-a spus ca ma tunde intr-o parte mai scurt si intr-o parte mai lung. Mie imi place acest tip de tunsoare, si am acceptat. La sfarsit, cand ma uit in oglinda aveam o tunsoare BOB, si aratam ca o femeie de 30 de ani, nu era deloc intr-o parte scurt si intr-o parte lung... Acum a mai crescut dar tot nu-mi place... Cum sa ma tund? Ce sfaturi imi dati?
Multumesc frumos!

1 răspuns:
| GameOverBitch a răspuns:

Eu spun sa te tunzi in scari, sta bine oricui, indiferent e varsta, sau forma capului. :3 Cat despre faptul ca ti se "unge" parul, cred ca te referi la faptul ca este gras, asa cum este si parul meu, si daca vrei sa nu-l mai ai gras, trebuie sa te speli mai rar pe par, o data la 4 zile, de exemplu, cu cat te speli mai des pe par, cu atat se ingrasa mai repede. Iar la problema cu volumul, nu iti recomand nici un sampon special, dar poti folosi o masca de par, eu folosesc masca de par de la Kallos, si sunt foarte multumita.