| BlaxxMee a întrebat:

Ciiiau` TPU happy

Am nevoie de cateva trucuri pentru infrumusetare stiti voi...deastea naturale`cu care ca pot merge la scoala ca am mai citit in reviste ` : strange`te de obrajii, pune`ti linguri pe ochi..blablabla` si as vrea cateva trucuri pentru infrumusetare... daca s`ar putea si cv care s amai mascheze cosurile

Mercii
Fundita :X

Răspuns Câştigător
| BombonicaXD a răspuns:

Pai:
-felii reci de castraveti sau cartofi tinute la congelator si apoi puse direct pe cos
-un cub de geheata tinut pe cos pana se topeste
-pasta de dinti lasata pe cos peste noapte
-o solutie astfel:o lingura de otet sau suc de lamaie amestecat cu o lingura de bicarbonat de sodiu si apoi tinut pe cos cam 5 minute, dupa care se clateste cu multa apa
-ciocolata topita lasata pe cos pana se intareste
-o solutie de aspirina si apa lasata pe cos 2 ore
-o discheta demachianta imbibata cu spirt medicinal, pe care o poti fixa pe cos cu scotch(o tii cam 30 de min)
-miere pe cos
Astea le stiu eu si am incercat pe pielea mea cateva dintre ele.

3 răspunsuri:
| HisGirl a răspuns:

Uite otet pentru par :X e foarte bun si trebuie sa clatesti bine... da stralucire si volum. de preferat otet de mare big grin eu l`am incercat

| piteasimona a răspuns:

Simplu si usor : masca de argila... gasesti parf de argila in farmacii... pui o lingurita sau mai mult ( depinde de cantitatea pe care doresti sa o faci ), apoi adauga putina apa pentru a obtine o pasta. Aceasta o intinzi pe fata si astepti sa se usuce. Se curata usor.

| Kattiy a răspuns:

Incearca cu fond de ten, eu am incercat pe cosuri si s-au uscat dar dureaza ceva...de exemplu pune-ti putin fond de ten pe cosuri(seara), vreo 2 zile! La mine a mers.Iar faza cu lingurile pe ochi, nu incerca pt.ca va fi in zadar.Intra pe diva hair.ro acolo o sa ai multe masti faciale de mare ajutor si usoare. Sper ca ti-am fost de ajutor! Bye happy