| GoreGaVril a întrebat:

Cine a folosit Skinoren Gel?big grin tongue

4 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Eu il folosesc de 2 luni dar doar pe barbie, parca observ niste ameliorari, cel putin mie pe barbie imi ieseau o data la 3 4 5 zile acum vad ca parca nu imi mai imi ies asa multe. Chestia e ca la inc trebuie sa te dai o data la 2 seri intr-un strat subtire, o sa te usture un pic la inceput dar incet incet o sa ti se obisnuiasca pielea si nu o sa mi ai prb.

Vezi sa te dai numai seara ca dimineata in per asta te poti arde. Iar daca te dai seara si stai la soare, te duci la strand la mare ai grija ca iti pot iesi pete pigmentate pe fata, iti recomand sa fol o crema cu fact de prot gen Uriage 50, 40 sau 30 dar vezi ca e cam scumpa crema asta am au e vre 45 de RON.

Dar daca ai prb mai serioase si cu exces de sebum iti recomand sa te duci la medic pentru ca mie de ex pe langa skinoren si isotrexin mi-a dat sa inghit 3 luni vi A si E pentru a trata prb si in interior.

Daca o tratezi numai la suprafata e posibil sa nu ai rezultate bune. SI oricum trebuie sa urmezi un trat mai lung de timp 4 5 6 luni.

Acum depinde ce felk de acnee ai, usoara, medie sau severa.

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Cristinaaaa_8385 a răspuns:

Buna.Am folosit si eu o perioada de zile acest unguent, a avut efecte bune dar numai folosindu l impreuna cu alte unguiente recomandate de medic. daca il folosesti regulat nu vei avea nici o problema dar insa trebuie sa ai rabdare.

| AlexEuManu a răspuns:

Eu si mi-a cazut parul din spate a capului nu-ti recomand asa ceva
varul meu a facut cancer de cap