| bl00ndutza_9824 a întrebat:

Cine a incercat masca cu argila? As dori sa stiu daca are vreun efect asupra pielii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Argila amestecata cu suc de rosii sau pulpa de caisa, e pentru ten gras

cu lapte, ulei de masline, smantana, galbenus, miere, morcovi e pentru ten uscat si normal

pentru acnee, o amesteci cu apa de la robinet.intai iti pui masca de 2/3 ori pe saptamana, apoi, daca vezi ca da rezultate, doar de vreo 2 ori/saptamana... poate si o data

scrie pe plic cand si cum se aplica(ce ti-am scris eu, de pe argila ce-am cumparat-o, de la asla vital)

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

E ok. Dar, ca si alte tratamente de intretinere si infrumusetare, trebuie facut regulat. O singura aplicare nu da cine stie ce rezultate. Eu prefer mastile cu fructe sau drojdie, ou etc.

| ViVi a răspuns:

Eu am incercat e super
curata foarte bine
iti recomand
si nu e scumpa:X:X

| www a răspuns:

Da, e buna.

| Tessy a răspuns:

E pentru tenul gras.Eu am o masca cu argila si tomate.De cand o folosesc tenul se ingrasa mai putin, cosuri nu mai am, fondul de ten nu se mai intinde.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, lasa pielea foarte catifelata si curata http://reviews.katrina.ro/pudra-de-argila-de-la-aslavital.html