| barbyr0z.ex.fantadelamaye a întrebat:

Oare ce efect are daca, cand prepar argila pentru a face masca de fata pun puti ulei de masline? oare e bine?

7 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Dea. e foarte bun. eu numa ce mi)am facut o maska... numai k din ulei de masline cu miere de albini love struck

| marie a răspuns:

E ft bun pentru pielea uscata, o sa ti-o faca ft fina, am incercat cu ulei de riciin, eu nu mi-a mers, apoi cu ulei de masline, mei sa stii ca e ft bun:X
recomand...happy

by yoyoXxX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu mai prepar din cand in cand o masca din argila+galbenus+ cateva picaturi de lamaie+un pic de ulei de masline-f bun pentru ten uscat, chiar si pentru ten gras(aici poti sa pui un pic mai mult suc de lamaie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-au cum strica. Amandoua sunt bune pentru ten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tenul pe care-l ai, dar acizii grasi inhiba actiunea argilei si este mult mai bine sa le folosesti separat.

| zemantex a răspuns:

N-o sa se mai usuce asa usor

| bebe a răspuns:

Da e bine.