| anonim_4396 a întrebat:

Salut.As dori sa stiu daca ati folosit masti cu argila pentru cosuri si daca da, ce efect au avut.

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Eu folosesc mereu! Efectul:Iti dispar cosurile! Este fooarte buna, mai ales daca ai tenul incarcat.Costa 1 leu, se gaseste in farmacii si se prepara cu ce vrei tu: apa, lamaie, suc de rosii, castraveti. ou, ulei de masline.
Pe spatele plicului iti arata cu ce sa combini argila in functie de tipul tenului tau gras/mixt/uscat.
Succes!happy

8 răspunsuri:
| ailin a răspuns:

Mie alea care l aveam mi se uscau dupa apareau altele si fata mi s cam uscase de la atata pamant asa ca am lasat argila si m am dat p garnier de care sunt multumita varianta pentru curatare in profunzime ma scapa si de punctele negre bine nu de toate da cel putin nu mai sar in ochi

| Jonsdottir a răspuns:

Eu folosesc si pielea de pe fata nu mai secreta asa de mult sebum si devine mai luminoasa, cat despre cosuri rolling eyes la mine nu s-a intamplat nimic in aceasta privinta sad este recomadata pentru toate tipurile de ten. o cutie cu 10 pliculete a cate 20 de grame fiecare costa 7, 5 lei si se gaseste la orice plafar.se prepara cu apa de la robinet/minerala, suc natural de fructe/legume etc

By Dy
Xo~Xo

| marie a răspuns:

Pentru cosuri simpla! dar mie mi-a uscat fata rau de tot, si peste o saptaman de argila am avut pielea rosie si aspracrying

| idanna a răspuns:

Argila Dl Bocan din Alba Iulia este f buna dar luata in interior pentru dezintoxificare. este f buna si cea pe care ti a recomandat-o JustMeFlory!

| Guitarlove a răspuns:

Da sunt bune aceste masti. Dar, cum s-a mai spus, efectele se vad dupa4-5 utilizari.Este ieftin.Nu pot sa zic ca sunt cine stie ce minuni.Mai bine ai incerca cu Zynerit pentru.cosuri.Dar si mastile de argila sunt indicate pentru. ati mai elibera fata si pentru a o proteja.

| elenacata a răspuns:

Da am folosit..sunt bunicele.rezultatul se vede dupa4-5 utilizari

| me_5148 a răspuns:

Masca cu argila e un tratament recomandat pentru problemele tale.Folosind-o,vei diminua considerabil excesul de sebum, adica luciul inestetic din diferite zone ale fetei.In combinatie cu alte produse, vei reusi sa tii sub control acneea.

| AdelinaL a răspuns:

Am folosit si eu o perioada masti de argila din cate imi aduc aminte dl farmec era pudra de argila thinking in fine dar acum le-am ca-m lasat nuh mai am timp si nici nervi pentru ele, acum imi aplic o crema seara (mibazon ) si atat e ff buna (incearca si u happy big grin.