| anonim_4396 a întrebat:

Cine e pro vegetarianism? Ma gandesc de ceva timp la asta si as vrea sa devin vegetariana. Cine e pro? Lasati-mi mesaj!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce trebuie să renunți la carne?
Reduci cantitatea, nu restricționezi de tot.
Pa, pa.

| francesca89 a răspuns:

De ce ai vrea sa fii vegetariana?
Si mie imi pare rau de animale(mai ales de miei)dar asta e cursul naturii, noi mancan animale, animalele se mananca intre ele.si tot asa.
De ce ti'ai priva organismul de carne? nu inteleg cum poate cineva trai doar pe verdeturi...

| ralucaralu a răspuns:

E bine sa nu mananci carne de animale, dar din cand in cand trebuie. Poti o data pe saptamana sa mananci.

| alexralu34 a răspuns:

Mie imi palac foarte mult animalele dar sincer nu as putea trai fara carne si de ea are nevoie organismul contine protrine si fier de care are nevoie corpul, e bine sa nu manaci prea multa carne dar sa nu renunti de tot la carne ci sa o rduci, dar daca vrei neaparat sa devii vegetariana, nimeni nu te opreste ci te sfatuiesta sa te gandesti bine, o sa-ti fie oricum cam greu sa renunti de tot la carne, dar e parerea ta si tu alegi.

| KyraW a răspuns:

Sunt pro, dar nu in permanenta.Ia sfatul meu si ai grija sa mananci de toate, ca nu gasesti tot ce-ti trebuie doar in legume si chestii verzi.Risti sa ramai fara vlaga, pentru ca verdeata face viata mai lunga si mai sanatoasa, dar cu ce scop? Nu ai mai trai-o si nu ar mai avea acelasi farmec.Trebuie sa fie un echilibru si nu incerca sa te abti de la nimic, cu atat mai mult de la ceva de mancare cum ar fi carnea.Chiar crezi ca ai rezista? Nu fi vegetariana pentru ca e "cul" ca sincer nu e

| AdrixNattyXoXoX a răspuns:

Hey! Te asigur ca poti sa devii vegetariana! Sunt pro deoarece in loc de carne, am auzit ca totusi spanacul contine fier... Si e destul de gustos! Mult noroc deoarece e greu sa te dezobisnuiesti de carne, dar eu am incercat sa nu mananc carne doua zile si am reusit! Practic, sunt pro!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt contra,dar,desi iubesc animalele, nu sunt de parere ca este o idee extraordinara, organismul avand nevoie si de carne si alimente de origine animala si putand suferi enorm daca este privat de acestea.In plus,unele animale pentru asta sunt cresute,la urma urmei,iar daca o parte dintre noi devenim vegetarieni, nu le ajuta cu nimic, ele tot in farfurie vor sfarsi.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici măcar nu e sănătos. Rişti să dai în hipoproteinemie, deoarece carnea conţine proteine. Bine, asta dacă nu înlocuieşti cu ouă sau orice altceva, dar e cea mai bună sursă. acum, tu faci cum crezi.

| roxkiss a răspuns:

Salut, eu te sustin dar iti recomand sa devii semi-vegetarian, samaninci miere oua si lactate si uneori peste ...si de ceea ca nu poti trai fara carne ..nu e corect in copilarie nu mancam carne deloc nu o suportam si am trait undeva 2 3 ani fara carne si nu am patit numic! )) eram f f energica chiar hiperactiva! succes

| Raraa a răspuns:

Eu.