| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa devin vegetariana, nu ca sa slabesc sau mai stiu eu ce, dar mi se pare mult mai sanatos! Ce ar trebui sa introduc in meniul zilnic si care sunt alimentele pe care trebuie sa le evit?
P. S.:Nu vreau lacto-ovo-vegetariana, ci vegetariana, vegetarianahee hee
Dau Funda!kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TraficantDeVise10 a răspuns:

VEGETARIANA=O persoana care nu consuma carne.
Faci foarte bine! Eu sunt vegetarian si parca ma simt mai bine pentru ca stiu ca ceea ce mananc e sanatos.

DE EVITATtongueroduse care au in compozitie carne[pui, hamburger, hotdog etc.]

DE INTRODUS:Legume si fructe
Incearca sa prepari o salata de fructe sau de legume, fa-ti o salata la fiecare masa.
Totusi daca familia ta nu e vegetariana iti va fi unpic greu sa te obisnuiesti sau poate vei dori sa gusti din friptura apetisanta pe care familia ta o savureaza, dar daca treci peste aceste dorinte sigur esti gata sa fi vegetariana!

Te sustin:*

3 răspunsuri:
| FallenAngelll a răspuns:

Ca sa devii vegetariana trebuie sa mananci numai legume fara dulciuri etc stii la ce ma refer dar vegetariana vegetariana inseamna sa mananci numai legume fara pic de carne!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai vreau sa vad niciodata carne de orice fel...socant:-l
http://www.cancan.ro/......08537.html