| monutza90 a întrebat:

Cine foloseste legume,fructe, uleiuri naturale pentru frumusete? Ce credeti sunt mai bune ca produsele din comerț?

10 răspunsuri:
| Coco2730 a răspuns:

Iti trebuie stiinta ca sa folosesti eficient produsele naturale. Eu folosesc unele produse naturale, dar in general ma bazez pe stiinta altora. De exemplu, pentru par, uleiul de argan e genial. Pentru cresterea unghiilor, frecarea cu partea alba de la coaja de lamaie. Arganul e mult mai bun decat toate mastile si balsamurile de par pe care le-am incercat. Nimic nu imi revigoreaza mai mult tenul decat un scub de nisip de plaja fin de la mare, o masca de castravete si apoi o mangaiere cu unt de shea. Doar ca nu sunt atat de inteligenta incat sa folosesc numai produse naturale. Mi-as dori, fiindca frumusetea mea se va duce cu parabenii, nanoparticulele, uleiurile artificiale, floururile pe care industria cosmetica ii foloseste. Este trist ca ceva care ar trebui sa te faca mai frumos are ingrediente cancerigene, otravitoare, alergenice, e tc...

| monutza90 explică (pentru Coco2730):

Pai de unde pot cumpara ulei de argan adica locuiesc in Italia dar poate vorbesc cu cineva sa imi trimita

| Coco2730 a răspuns (pentru monutza90):

Uleiul de argan se gaseste in majoritatea magazinelor de produse naturiste sau in farmacii. In Italia poti intra intr-o farmacie si poti da comanda daca nu au produsul respectiv pe stoc. Numele lui in italiana este -olio di argan-. Eu il gasesc aici cu minim 30 lei, dar preturile variaza destul de mult.

| monutza90 explică (pentru Coco2730):

Am inteles mersi o sa intreb :*

| Pikaciuuu a răspuns:

Eu am folosit pana acum ceva pentru par natural thinking doar ca nu am aplicat cum trebuie :-l si nu s`a intamplat nimic straight face dar am sa mai incerc happy si daca da ceva semne cum ca ar functiona si imi place am sa iti spun :*

| Amy240 a răspuns:

Sunt mult mai bune si mai sanatoase. De exemplu eu folosesc un tratament pentru pori si cosuri cu abur de lamaie (trimite-mi un mesaj daca vrei sa stii procesul ) si merge de minune. Si folosesc multe altele care sunt mai sanatoase. Sper ca te-am ajutat happy

| monutza90 explică (pentru Amy240):

M-ar interesa sa aflu ce alte tratamente mai folosesti :*

| Amy240 a răspuns:

Pai...mai folosesc si o masca de par "preztige" si se poate gasi si in Italia ( iti face parul fin si sanatos), eu nu folosesc aproape de loc oja pentru ca strica unchiile in schimb poti folosi lacul de unghii atunci cand ai nevoie, mama foloseste o crema pentru fata contra ridurilor se numeste "pure calendula" si acum nu mai are niciun rid pe fata happy Sper ca te-am ajutat happy

| monutza90 explică (pentru Amy240):

Multumesc :*

| Amy240 a răspuns (pentru monutza90):

Cp happy