| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu o nuanta de roscat? Vreau sa ma vopsesc roscata gen Bianca Dragusanu, sau Elena Gheorghe...un rosu mai profund. Precizez ca sunt satena (fosta ciocolatiu...a mai iesit culoarea ). Ce vopsea as putea folosi sa iasa ok? Ma gandesc la ceva de la Garnier.

3 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Ai putea folosi vopseaua Kallos, dar nu cea care se gaseste in comert, ci e cea care se gaseste in saloane. 5R este nuanta. Trebuie totusi sa fii constienta ca stilistii lor combina ceva nuante de vopsea pana ajung la o astfel de culoare. Cel mai bine te-ai duce la un coafor, sa le spui lor exact ce vrei, daca te faci acasa nu-ti garantez c-o sa iasa asa cum ti-ai dorit. Bafta!

| h3r a răspuns:

Da, recomand Garnier.
Mie îmi place roșu arămiu, însă nu știu exact numărul de la vopsea.
Sunt sigură că ăsta ți-ar veni cel mai bine... pentru început, după poți încerca ceva mai aprins.

Acum vreo 3-4 ani am fost și eu roșcată, gen Bianca, dar a fost mișto, mi-ai adus aminte...și parcă aș mai băga culoarea din nou în păr.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Iti sugerez Garnier, pentru ca daca iei altele pe care nu leai mai folosit...ce sti. In fine Garnier e folosit de aproape toate femeile pana si Bianca Dragusanu, Elena Gheorghe...
Bafta!