| shadow_2791 a întrebat:

Helllppp! nu imi pot indrepta parul cu placasad, am incercat sa dau cu spuma si apoi sa il indrept, apoi cu ulei de par, nu merge, il indrept si dp 10 min e ca la inceput, cat despre placa, folosesc Philips SalonStraight Essential Straightener, am auzit ca e destul de buna, pe mine nu m-a convinssad. Ce pot folosi pentru a-mi indrepta parul?

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Depinde si cum il indrepti. Iei suvita dupa suvita pana cand indrepti tot parul. De asemenea, incearca sa treci si pieptenele prin par inaintea placii. Daca tii suvita intinsa cu pieptenele, e mai usor sa treci placa peste ea si are si un efect mai bun. Nu da cu ulei de par. Orice e lichid iti increteste parul: apa, ulei, crema, umiditate, etc. Incearca sa nu-l dai nici cu spuma. Sa fie curat cand il indrepti. Ai grija insa, nu-l intinde prea mult ca ti se distruge si pe urma n-o sa-l mai poti coafa cu absolut nimic de pe lumea asta, ca n-o sa mai stea nici de-al dracului.

8 răspunsuri:
| hiphopbeatz a răspuns:

Renunta la spuma.nu trebuie sa-l incarci.

pace!

| Baiaaanca a răspuns:

Tine cont de termenii :
-placa sa fie fierbinte bine
-parul sa iti fie curat
astea sunt cauzelehappy

| Derye a răspuns:

Baga placa in priza inainte sa indrepti parul.

| laura_9178 a răspuns:

Nu-l mai da cu spuma... il indrepti pur si simplu. dar cat de cret ai parul de nu se indreapta? :-| eu am parul foarte ondulat si se indreapta. doar la apa mi se increteste in rest sta drept.

| cinevainpanamea a răspuns:

Placa trebuie sa fie fierbinte...
parul trebuie sa fie USCAT
si trebuie sa iei cate o suvita de vreo 2 cm.

| shadow_2791 explică:

Am parul putin ondulat

| maria :) a răspuns:

Citeste link-ul de mai jos, poate te ajuta! http://femina.rol.ro/....../index.php

| emonik a răspuns:

Buna...
incearca sa folosesti o placa cat mai buna
si de firma...