| Rucsiii95 a întrebat:

Cineva care se pricepe la unghii cu gel? Am o intrebare, gelurile cate sunt in total? (pentru constructia unei unghii) cel de baza, finish..bla bla.3-4? in ce oridine trebuiesc aplicate? strat subtire, gros? big grin si gelul color cand trebuie aplicat? FUNDAA!

1 răspuns:
| jojo92 a răspuns:

La constructia cu sablon se folosesc gel 3 in 1 mai vascos in strat subtire e unghie, apoi mai gros de la partea libera pana peste sablon, gel couver daca vrei french sau gel color, apoi gel 3 in 1 mai mult si se niveleaza(dupa fiecare aplicatie se baga mana in lampa 2 minute), se pileste si se da un ultim strat de gel finish