| Rucsiii95 a întrebat:

Cineva care se pricepe la unghii cu gel? Am o intrebare, gelurile cate sunt in total? (pentru constructia unei unghii) cel de baza, finish..bla bla.3-4? in ce oridine trebuiesc aplicate? strat subtire, gros? big grin si gelul color cand trebuie aplicat? FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Vezi că sunt unele geluri 3 în 1: bază, construcție și luciu/finish. Prima dată se aplică baza în strat relativ subțire, gelul de construcție în strat mai gros ca să dea rezistență unghiei, gelul colorat(în strat subțire)și apoi gelul finish/de luciu care are rolul de a da luciu unghiei și de a o „sigila"

| Rucsiii95 explică (pentru AnnaaaMaria):

Si daca vrei franch? Ce gel pui pe unghie? E ala de camuflaj, nu? sau cum se numeste big grin ce culori ar trebui sa fie?

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru Rucsiii95):

Pai pentru french ai nevoie de un gel roz foarte deschis și de gel alb. pui întâi gelul roz pe suprafața unghiei și lași liberă porțiunea unde vine gelul alb, iar ulterior îl pui și pe acela acolo... sper că am reușit să explic laughing vezi că sunt tutoriale pe youtube

| Rucsiii95 explică (pentru AnnaaaMaria):

Stiu asta, dar e cel de camuflaj, cover? Sau poate fi un gel normal ca celelalte (colorate). Gel Color Skin Peach, e ok?

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru Rucsiii95):

Poate fi un gel colorat ca la orice altă manichiură. caută unul roz, cel de care mi-ai zis tu e ușor spre portocaliu

| Rucsiii95 explică (pentru AnnaaaMaria):

Multumesc tare mult!

| Rucsiii95 explică (pentru AnnaaaMaria):

Https://www.google.it/......ps?/search Ce zici, e prea mica? sau e ok..scrie mini :)

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru Rucsiii95):

E ok, dar nu îmi dau seama de dimensiune din poză. unghiile oricum le va usca, numai să nu fie prea mică încât să trebuiască să bagi fiecare unghie separat pentru că vei pierde timp dacă e așa

8 răspunsuri:
| IuseinLavinia a răspuns:

Poti sa gasesti si gel 3 in 1 care le inlocuieste pe celelalte!