| Cumsafiifrumoasa a întrebat:

Cosuri pe fata! Cum le-as putea trata natural?

Răspuns Câştigător
| PufarinaUcigasa a răspuns:

Poti incerca o masca clasica dar foarte buna: argila. Este recunoscuta pentru eliminarea infectiilor din corp. Se amesteca cu putina apa, pana se face ca o pasta, se pune pe fata si cand se usuca se spala. Cam de 2-3 ori pe saptamana. Si,... se gaseste in orice farmacie.

pup d :*

3 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Si am aceeasi problema si am inceput sa folosesc de vreo 2-3 zile crema de galbenele si vad ca niste cosuri care erau mai mari sau retras
dupa ce trece ceva timp o sa te anunt rezultatele

| di3tri a răspuns:

Amesteca argila cu zeama de lamaie. Este o masca buna astringenta. Sau foloseste L'oeal Pure Zone pe fata si decolteu. happy

| Alinaalian1234 a răspuns:

Si eu am multe cosuri pe fata si am incercat sa ma dau cu remedii naturale si tot felul de prostii dar iti spun din propria experienta ca acese "remedii naturiste" iti vor face foarte rau si iti vor aparea mai multe sad. Cel mai bine ar fi sa consulti un dermatolog. Eu am folosit Zineryt. O aplicam pe fata dimineata. Am folosit si pastile TETRACICLINA ( pastile ) si vitamina A ( sunt niste pastie rosii). Daca nu ai multe cosuri pe fata poti folosi crema Spirulin costa cam 10 lei. Iti scoate toata infectia din piele. Cosurile se vor umfla si crema le va scoate tot puroiul ( ca si cum le-ai stoarce ). Ar trebuie folositca cam 3 luni pentru a scapa permanent de cosuri. Pt cosurile negre incearca sa le iei cu un inele de aur ( aurul nu infecteaza pielea ). Si as mai vrea sa iti zic un mic sfat cu care mie chiar mi-au disparut de tot. Du-te miercurea la biserica. In timpul slujbei preotul te va mirui. Iti intinzi mirul pe fata iar ziua urmatoare vei observa ca nu mai sunt atat de multe si rosii happy. Succes:*:*