| ana_7460 a întrebat:

De ce am cosuri pe fata la varsta asta de 16 ani? sau mai bine zis cu ce le-as putea trata?

14 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Ai cosuri pentru ca esti in pubertate si probabil k nici dupa 16 ani nu vei scapa definitiv d ele,... exista tot felul d produse:du-te la un dermatolog si cumparat-ti c iti da,.winkingps:[nu lua dupa "ureche"]winking

| JustMeFlory a răspuns:

Pt ca esti la pubertate.si eu am probleme, dar nu am ce sa le fac.vei scapa dupa ce te vei mai mari.pana atunci demachiaza'te in fiecare seara, si foloseste produse speciale pentru cosuri.

| want2bMajestic a răspuns:

Se numeste pubertate...sunt destule creme pentru indepartarea cosurilor

| andreea_8479 a răspuns:

16 ani...cosuri.ohh no...la aceasta varsta toti adolescenti se confrunta cu aceasta problema.adevarat este ca acestea vor disparea cu timpul sh daca folosesti solutii speciale pentru problema ta si tipul tau de ten vei scapa mai repede de ele. daca nu scapi de ele sau si mai rau ei se inmultesc si apar sh alte simptome de ex:fata este rosie mai tot timpul, pot aparea mancarimi etc ar trebui sa te duci la un medic dermatolog el va sti sigur cum sa t tratezewinking...succes!

| tukhey23 a răspuns:

Poi ancutza, te maturizezi si in sfarsit vei fi o domnisoara happy

| Cryss a răspuns:

Din cauza pubertatii happy, si eu tot prin asta trechappy. Eu zic sa te duci la medicul dermatolog sa iti prescrie ceva potrivit tenului tau big grin.
Mai bine cu indicatiile medicului, ca poate folosesti produse nepotrivite si ti se fac cosuri si mai multe happy sau faci vreo alergie.
Bafta!

| Cryss a răspuns:

P. S : Nu uita de igiena fetei si sa te demachiezi de fiecare data, sa te speli si pe maini, ca iti duci mana murdara la fata si iti apar cosuri, stiu din proprie experienta happy.

| pysy_5737 a răspuns:

Pai.nu stiu.eu am inteles ca se fac cosuri si de la ciocolata si coca cola.probabil si ca esti la pubertate.e normal sa iti mai iasa cate un cos.nu e grav.te pup

| Cristina_2136 a răspuns:

Pai este normal sa ai cosuri la varsta astawinking

Iar in perioada aceasta, tenul tau cere multa atentie si ingrijire...

Daca cosurile sunt numeroase si nu se trec cu ajutorul cremelor, fa o vizita la medicul dermatolog... el iti va da un tratament mai eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ești în perioada de pubertate și marea majoritate a adolescenților se confruntă cu această problemă.
Mergi la un medic dermatolog pentru investigații și tratament (posibil să ai și o infecție a pielii!).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi e perioada de pubertatehappy si nah...asa se intampla...eu iti zic sa te duci frumos la farmacie...si sa iti iei Zineryt...chiar daca te duci la dermatolog... el acelasi tratament ti-l va da...adica Zineryt...si eu il folosesc...si mi-au mai trecut.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te maturizezi rolling on the floor app du-te la farmacie si iatzi lara aaa si nu le stoarcewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal sa ai cosuri la varsta asta, dar crede`ma ca orice ai incerca e in zadar iti trece pe moment si dupa aia apar din nou. lasa`le ca o sa treaca singure de la sine crede`ma

| rosalinda985 a răspuns:

Acest lucru patesc si eu din cauza pubertatii dar iti zic cosurile la 13 ani ar fi trebuit sa iti dispara este din cauza neingrijirii tenului tenul trebuie spalat de 3 ori pe zi.sau mai incerca ceva care m-a uimit intr-un vas pune un albus si doua linguri de malai si cand faci un dus pune-l pe tine, o sa fii uimita la mai multe spalari