| Cuciula_Lucia_2000 a întrebat:

Credeți ca ar fi o problema dacă as purta corset modelator?

Răspuns Câştigător
| Daiiiiana a răspuns:

Nu. dacă e vreun eveniment special, sau pur și simplu vrei să porți o rochie "pretențioasă", de ce ar fi?

| Cuciula_Lucia_2000 explică (pentru Daiiiiana):

Întrebăm pentru ca am citit undeva ca nu este sănătos dacă nu ai peste 18 ani.Mulțumesc ☺

2 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Sa-l porti ocazional nu este nici o problema. Corsetul modelator, dupa cum spune numele este doar atat: modelator. Insa nu influenteaza grasimea si nu slabeste. Ascunde niste defecte, de multe ori acea grasimea iasa ori pe solduri, ori sub brate, si nu arata bine.
Purtat in exces, poate cauza probleme cu aciditatea, hrana nu se digera cum trebuie, muschii abdominali nu se pot contracta, poti avea probleme si cu plamanii, coastele, etc.