| KellyK13M a întrebat:

Credeti ca moda foarte veche, in care femeile purtau rochi tot timpul...mai poate fi readusa si acum sa purtam la fel? sau macar tot cu pantaloni dar moda aceea veche...credeti ca e posibil?

7 răspunsuri:
| Madalina1455684 a răspuns:

Eu nu cred ca e posibil. Daca acum lumea ar purta imbracamintea putin mai apropiata de cea de atunci. poate ca ar fi sanse.dar asa nu cred.
Pentru ca acum de exemplu o adolescenta de 15 ani poarta extrem de rar fusta sau rochie.Rochie poarta numai daca are un eveniment iar fusta la ceva sarbatoare.Asa sunt adolescentii din ziua de azi.
Si nu trebuie sa ne miram de adolescenti ca acum si batrana de 68 de ani poarta pantalonilaughing.
Deci.ar fi o schimbare radicala.si in acelasi timp o "minune". adica azi sa fi in jeans, un tricou si bascheti.si maine.in rochie!puppy dog eyeslaughing

| lunarwolf a răspuns:

In niciun caz; acum sunt prea multi rromi obsedati kitsch-uri si sclipici. Atunci totul era de bun gust,era arta adevarata,originala. Chiar crezi ca in lumea asta de plagiatori,porci,tarani se poate readuce adevarata moda? Deschide ochii,draga mea. happy Uita-te in jur si realizeaza ce te inconjoara cu adevarat : oameni prosti, badarani si cocalari imbracati in tricouri mulate 'D&G' din care le ies suncile. Sau curvele cu fuste pana-n cur, maiou din care le ies balcoanele si chiloti tanga la vedere. Crezi ca poti schimba astfel de fenomene?!
Iti zic eu ca nu.happy
Ceea ce vrei tu esta un vis. Un vis care nu se va putea realiza niciodata.

P.S.: Sorry ca ti-am distrus 'speranta', in caz ca aveai asa ceva; dar mi-am exprimat parerea si cred ca e destul de plauzibil ce-am palavragit eu acolo. happy

| AnGeL a răspuns:

Da de ce nu
atata timp cat se creeaza o rochie ff frumosa si toate fetele o sa vrea sa o poarte, dar te asigur ca nu v-a dura mult

| KellyK13M explică:

EvilBite ai dreptate, dar eu imi doresc asta f mult dar stiu ca sunt sanse.1 la un 1000. Dar mie mi-a placut cand eram mica...si acum a inceput sa imi placa din nou...placandumi f mult cum sunt imbracati oameni din Merlin.

| Bogdan9183 a răspuns:

Personal nu cred ca vor reveni acele vremuri. Totusi insa am auzit multe despre alternanta "modei", cum ca va reveni moda veche, cu acele genti old-fashion, ca in anii 50-60, desi nu stiu cum ar ptuea arata Romania pe foametea asta si cu rochii tot timpul happy. Chiar ar fi frumos de imaginat.

| ruPfashu a răspuns:

Da. Daca s-ar imbraca vreo doi cocalari asa si ar aparea la tv, a doua zi jumatate din taranime ar fi imbracata le fel. Restul se imbraca pe parcurs. laughing

| SunshineBby a răspuns:

Vintage? Depinde de preferinte.Fiecare are stilul lui.Anul asta se poarta mult rochitele cu flori happy