| duckybibi1996 a întrebat:

Credeti ca sora me e grasa? inaltime intre un metru 50 si un metru 60, are 50-52 kg si are 11 ani. cum poate sa slabiasca macar 10 kg ca ma tot streseaza sa pun intrebare deci cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| allemyl a răspuns:

La inaltimea asta greutatea ideala este de 45 kg,si cel mai bine ca sa slabeasca e sa bea multa apa sau ceaiuri,sa manance multe fructe si legume,sa renunte la sucuri,dulciuri,alimente prajite sau care contin mult ulei, carnea sa o consume fiarta sau la gratar si sa faca sport, oricum, la varsta ei nutrebuie sa tine diete, cure sau sa ia orice fel de medicamente. happy Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| GeorgianaDragus a răspuns:

La varsta ei e grasa, imediat ajunge obeza spune-i sa aiba grija ce mananca si sa tina o dieta

| LorenaAnca a răspuns:

Cel mai bine e sa nu mai manance dupa ora 18:00, sa renunte la sucuri si dulciuri, sa manance multe fructe si legume si sa faca mult sport. La varsta ei, nu e ok sa se tina de diete.

| kiduţa18 a răspuns:

Spune-i să încerce să nu mai mănânce seara după ora 18:00 maxim 19:00 şi să nu mănânce pâine, dulciuri, mâncare nesănătoasă şi să nu bea sucuri. În rest, să sară coarda sau să alerge sau abdomene sau un sport, orice. E mică pentru un regim strict, dar dacă se abţine de la mâncarea nesănătoasă şi cu multe calorii şi mănâncă multe fructe, e ok.

| FallingLeaves a răspuns:

Ii poti explica frumos ca momentan este destul de mica pentru a tine diete. O poti indemna sa manance mai multe fructe, sa renunte la paine si mai ales acum ca vine vara sa faca jogging in fiecare zi.winking

| BloodyThoughts a răspuns:

E cam grăsuţă.
Să nu mai mănânce după ora 18:00.
Şi să încerce să facă puţin sport.
Măcar nişte exerciţii...