| anonim_4396 a întrebat:

Crema de față NIVEA (in cutiuța albastră) conține SPF (factor de protecție solară)?

Răspuns Câştigător
| sfeklasfekla a răspuns:

Nu contine asa ceva este doar o crema de ingrijire daca doresti ceva cu FPS(factor deprotectie solara) cumpara-ti din gama "SUN" si acolo ai o larga gama de produse in functie de tenul tau daca ai o culoare deschisa a pielii cumpara o crema cu FPS ridicat 30+ daca ai pigmentul pielii mai inchis i-a cu FPS scazut 5-10. Sper ca ti-am fost de folos

| anonim_4396 explică (pentru sfeklasfekla):

Mulțumesc mult.
Nu văd totuși de ce nu ar putea avea FPS dacă e cremă de ingrijire; cu atât mai mult.
Dar tot ce se poate.
Merci beaucoup.

| sfeklasfekla a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa sun produsele de la Nivea au FPS doar cele din gama "SUN" cu mare placere si astept o funda

| anonim_4396 explică (pentru sfeklasfekla):

Da, da, cum să nu.
Am avut intenția să v-o dau, insă dintr-un motiv anume, nu apărea opțiunea lângă răspunsul dumitale. Vi-o dădeam cu și mai mare plăcere dacă n-o cereați.
Poftim. Și merci.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O intrebare plina de intrebari intrebatoare, si niste raspunsuri la fel de folositoare rolling on the floor
E bine totusi, ca cand sunteti intre voi, fetele, sunteti relaxate si pline de probleme importante, la cutiuta rolling on the floor rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ha ha ha.
Dar dumneata, bărbate, ce cauți la secția,, Beauty & Fashion''?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma uit dupa beauty... de fashion sunt satul rolling on the floor rolling on the floor

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Pai citeste ca ar trebui sa scrie undeva ori pe cutie ori pe crema

| anonim_4396 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Bineințeles că am verificat inainte să intreb.
Nu este nimic menționat pe cutie/etichetă cu privire la SPF (nici că e, nici că nu e).