| SinfulDesire a întrebat:

Crema sau remediu pentru piele uscata

caut si eu ceva pentru o amica care i se usuca fata foarte repede a incercat creme de firme si nu prea par sa mearga si daca stie cineva vreun remediu sau vreo fata de masca care sa ii opreasca fata din a se usca, i se usuca si face cojitze de piele pe langa nas

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să folosească uleiul de migdale dulci sau cel de argan.
Hidratează foarte bine.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu ii recomand vichy aqualia thermal, este extrem de buna si hidratanta, si trebuie sa folossesca un demachiant pentu piele uscata deoarece acesta ii hidrateaa si curata foarte bine pielea.

| chels95 a răspuns:

Daca din exterior nu merge, inseamna ca trebuie sa actionezi din interior.
Alimentatia joaca un rol mult mai important dect cremele si mastile asa ca spune-i sa manance proteine(carne lapte, branza, oua, peste) grasimi bune(fara prajeli), multe fructe si legume dar si apa si va observa o schimbare semnificativa!

| oOSaritaOo a răspuns:

Cea mai bună este crema hidratantă de la nivea. Şi o colegă are aceaşi problemă şi foloseşte crema aia şi e foarte bună. happy

| Kasia a răspuns:

Sa incerce uleiul de cocos