| LLTCATpRoduction a întrebat:

Am o problema, tocmai mi-am facut o masca din ceai de musetel si miere! Timp de 3 zile am pus-o in intervalul a 10-15 minute pe fata! Ei ce-am observat, intr-adevar se duc putin cosurile, dar ramane pielea foarte uscata! Am incercat si creme de la dove si nivea, dar nu prea dau cine stie ce rezultate! Adica,, cat e pe fata e ok, dar dupa ce ma spal tot asa ramane! Masca nu am mai facut de 2 zile, nici nu cred ca mai fac! E bine ca mi-au disparut cosurile! Stie cineva un remediu tot naturat sau o crema ceva? Ofer Funda! multumesc happy Cei care nu stiu sa nu mai raspunda aiurea!

Răspuns Câştigător
| cipailina a răspuns:

Inseamna ca piele ta e deshidratata deoarece acea solutie ''ardea'' cosurile, intr-un fel sau altul. Poti incerca si creme de la Dove si Nivea, intr-adevar ajuta, dar ar fi recomandat sa bei mai multa apa.
Si eu am avut cosuri si am folosit un creion pentru cosuri de la Ballea Young, si piele imi era uscata dupa ce il foloseam, dar ma spalam in fiecare dimineata si seara pe fata cu apa si sapun Protex, si beau multa apa. Daca cosurile au disparut, spala-te si tu cu Protex, deoarece previne aparitia lor.
Baftahappy

3 răspunsuri:
| LLTCATpRoduction explică:

Sper sa treaca problema, apa beau destul de multa +alte lichide! Pe fata ma spal de cel putin 4 ori pe zi cu Palmolive! inainte imi ramanea pielea fina dar acum nu mai ramane dupa masca asta! Multumesc pentru raspuns!

| Alesssya a răspuns:

Eu zic sa incerci si cu niste creme de la La Roche-Posay! Sunt foarte bune si eu am patit la fel aveam tenul foarte uscat si si-a revenit de la aceste creme! Sper sa te ajute!

| BuUBBleS a răspuns:

M-am confrunt cu aceeasi situatie...Insa am descoperit ca pentru a-ti disparea cosurile trebuie sa ai rabdare. Trebuie sa folosesti acelasi tip de gel sau crema(eu recomand gel), chiar daca la inceput nu functioneaza.Foloseste un tip de gel 2 luni si a-i sa vezi diferenta.Iti recomand gelul Keracnyl, este si crema, acesta m-a ajutat pe mine. Sper ca ti-am fost de ajutor.