| AnonimaTimida a întrebat:

Cu ce pot albi dintii sau macar sa iau "petele" acelea galbene de pe dintii din fata? Ma spal pe dinti dar degeaba...

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Buna, incearca crest whitestrips, sunt la un pret accesibil si albesc dintii vizbil in cateva zile.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca uleiul de cocos folosit la periajul dintilor ajuta la albirea lor si ii lasa foarte curati. Personal n-am incercat dar de cateva luni eu mananc nuca de cocos si am observat ca dintii mei s-au albit considerabil. Altceva n-am schimbat in rutina mea de spalat pe dinti.

Ai mai putea sa folosesti benzile de albire sau o pasta de dinti pentru albire ( colgate optic white ) dar e posibil sa-ti sensibilizeze dintii.

Iti recomand sa mergi pe natural o vreme si sa vezi daca esti multumita de rezultate ^^

| Mihaelablabla a răspuns:

Pastele de dinti SPLAT gasite in farmaciile SensiBlu fac minuni! Le folosesc de ceva timp si se vad clar diferentele.

| DeeDee817 a răspuns:

Pai eu ma spăl prima data cu bicarbonat și zeama de la lămâie, le amestec și pun pe periuța, după aceea ma spăl cu pasta de dinți.

| SnowKat a răspuns:

Este posibil acest lucru daca freci dintii cu bicarbonat, dar ti-as sugera mai bine sa folosesti zeama de lalamaie sau un albus de ou, acestea 2 sunt cele mai naturale moduri de a albii dintii fara a afecta smaltul dintilor. Sper ca te-am ajutat tongue

| vitalinacika3 a răspuns:

Incearca cu soda de mincare si cu suc de lamie!