| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu dintii mei!
Am dintii albi,doar ca dupa ce mananc,daca nu ma spal pe dinti, se ingalbenesc.
Ma spal pe dinti in fiecare zi!
Nu stiu ce e de facut?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

In perioada in care nu te speli, dintii se ingalbenesc intotdeauna putin. Asa cum a zis si cineva mai sus, de la mancare, tutun, cafea, cola sau alte alimente inchise la culoare care pateaza dintii.

Nu prea ai ce face decat sa te speli pe dinti dupa fiecare masa, daca esti acasa, iar daca nu, foloseste guma de mestecat cateva minute dupa masa.

Poti opta pentru inalbirea dintilor, vor fi mai albi, dar dupa masa, daca nu te speli tot se vor ingalbeni putin pana te speli.

| GreenVoid a răspuns:

Incearca bicarbonat de sodiu, lamaie si carbune farmaceuticwinking

| Ωmega a răspuns:

Dintii se ingalbenesc in timp de la mancare si alti factori nocivi cum ar fi cafea si tigarile.
Daca nu esti multumit de cat de albi sunt, poti merge la stomatolog pentru o inalbire a dintilor sau daca nu stau asa bine cu banii, foloseste metode mai din popor de albit dintii gen, bicarbonat.