Întrebare recomandată | 12Hsgsvu12 a întrebat:

Cu ce pot îndepărta gelul de pe unghie?

2 răspunsuri:
| Anonim8789 a răspuns:

O metodă de îndepărtarea gelului de pe unghii este să folosești acetona. Iată cum: înmoaie o dischetă de bumbac în acetonă și aplic-o pe unghie. Înfășoară unghia cu o bucată de folie de aluminiu și las-o să acționeze timp de 10-15 minute

| PrajituraCuCaise a răspuns:

Buna! Poti folosi o pila de unghii, dar ia mult timp. Eu asa procedez, ajuta si daca înmoi unghia in apa, pentru ca o face mai flexibila si gelul se dezlipeste mai usor.