| Rose_2860 a întrebat:

Este bun gelul de dus cu aloe vera pentru unghie incarnata?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E bun sa te speli, nu va modifica in nici un fel unghia incarnata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuia sa ei masuri mai de mult, acum nu iti foloseste decat mersul la doctor, e singura si cea mai buna solutie pentru a rezolva aceasta problema, daca se infecteaza se poate ajunge pana la amputare.

| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca este, pentru ca aloe vera are proprietati care ajuta la regenerarea pielii si la vindecarea ei.

Răspuns utilizator avertizat
| elvisedy a răspuns:

Nu este bun.Nu are cum sa fie bun!

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Nu, te ajuta fffffff bine la piele, dar unghia incarnata ramane la fel. du-te la un pedichiurist sau medic specialist cred.

| vvyoo a răspuns:

Nu am auzit de gel de dus cu aloe, dar nu incerca daca nu este naturist. Cel mai bun pentru stoparea infectiei este sa fierbi multa sare cu apa intr-o oala si pai sa pui picioarele in apa cu sare. dar cat timp este calda. Succec!