| Exo0o a întrebat:

Cu ce sa ma imbrac de revelion :O.
M-am gandit, la:
Camasa, un sacou...blugi si mocasini laughing nu-mi trece nimic prin cap... ceva o sugestie. MS. Sunt baietel =) nu va apucati sa imi ziceti de rochii si pantofi.

22 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Arata foarte bine, combinatia, asta ti-as fi recomandat-o si eu.

| Pricked a răspuns:

E perfect ceea ce ai anuntat mai sus.

| positivity a răspuns:

O, ce băiat simplu am găsit aici.
Ținuta pe care ai spus-o mai sus, mi se pare perfectă pentru ocazii speciale precum revelionul, eu fiind o fată care nu prea pune mare accent pe haine.
Dar totuși, dacă petreci revelionul cu prietenii sau colegii, aş schimba-o cu o ținută puțin mai sport, renunțând la cămașă şi mocasini, pentru un tricou simplu şi niște bascheți.
Dar nu mă băga în seamă, cămașa, sacoul, blugii şi mocasinii sunt perfecți pentru revelion.

| valentino52 a răspuns (pentru Kasia):

Eram pe cale sa dau un comment gen fi-v-ar justinu sa va fie dar cand am dat pe link si am vazut timberlake e super OK. de fapt e exact ce i-am recomandat eu. si ochelarii sunt cum am eu rayban big grin

| Antoniacopiluța a răspuns:

Mie mi se pare absoult perfecta parerea ta.

| Azazea a răspuns:

Toate sunt ok in afara de mocasini, personal mi se par oribili, incearca niste tenisi sau adidasi mid @_@
http://1.bp.blogspot.com/......10x480.jpg

http://www.walkandwear.co.uk/......6463_0.jpg

trust me.

| valentino52 a răspuns (pentru Azazea):

Nici un nu sunt de acord cu mocasini, mi se par de manelisti da ce i-ai recomandat tu este si mai rau sa poarte la camasa si sacou!
http://images02.olx.in/......067583.jpg
Mergi pe pantofii astia casual, nu din-aia cu varf sau de nunta si un papion.

| Azazea a răspuns (pentru valentino52):

Stii tu? nu am terminat designul vestimentar degeaba. si tenisii aia care i-ai recomandat tu sunt de cocalari, la fel de oribili ca si mocasinii, vezi pe la toate magazinele, si la tonete, peste tot, sincer, si se potrivesc adidasii sau tenisii care i-am pus eu in linkuri, depinde si ce camasa, si ce pantaloni, dar la cat de oribil se imbraca toti baietii care ii vad pe strada zilnic, nu ma mir ca tie ti se pare o combinatie nereusita, probabil tu iti imiaginezi un cocalar cu camasa cine stie ce colorata, cu gulerul ridicar si cu pantaloni de stofa la dunga si cu tenisi adidasi. In fine, se potrivesc cel mai bine tenisii cu camasa, e mult mai tineresc, dar trebuie sa stii sa le asortezi, nu merge orice camasa cu orice tenis/adidas, si da, observ ca e greu pentru unii sa faca asocieri de genul intre haine, dar ce vad pe strada e destul de rau oricum si fara astfel de asocieri.

| valentino52 a răspuns (pentru Azazea):

Domnisoara nu stiu ce zici tu de cocalari dar eu am trecut de varsta aceea. In cercurile in care ma aflu eu, a tinerilor antrepenori, cu afaceri nu o sa vezi pe cineva cu sacou si adidasi! Nu am cunoscut nici un singur asociat sau persoana la care am apelat, fiind barbati respectabili cu totii, sa se imbrace cum ai zis tu. Poate daca ai 14 ani si pui o camasa in carouri merg niste converse. Dar NU la revelion. Si daca cei care i-am recomandat eu sunt de cocalari ce parere ai de pantofii normali care se poarta la costum? Majoritatea chiar ca sunt de cocalari ce am aratat eu sunt cat de cat casual. Dupa tine toti barbatii ar trebui sa se imbrace ca niste pustani. Daca veri sa fii prezentabil, la cravata, elegant, trebuie sa porti pantofi! Si decat "ciocate" sau mocasini sau unii lacuiti mai bine unii care merg oricand (in afara de sport).

| Azazea a răspuns (pentru valentino52):

Pai eu la tineri ma refer nu la mosnegi, normal ca nu merge sa porti adidasi cu costum cand mergi la servici sau nici la o petrecere ca revelionul daca esti barbat in toata firea. Credeam ca e evident. rolling eyes

| valentino52 a răspuns (pentru Azazea):

Da nu mosneag neaparat eu inca sunt foarte tanar doar ca anturajul e de persoane de 30 de ani. Dar si in liceu preferam tot un stil mai sobru si sunt destul de multi tineri care ii vad asa.

| Azazea a răspuns (pentru valentino52):

Pai la 30 esti inca tanar, nu cred ca te omoara nimeni daca porti adidasi sau tenisi. Nah fiecare se imbraca cu ce vrea, acest baiat a intrebat cu ce ar merge, eu i-am raspuns, tu puteai sa ii oferi raspunsul tau fara sa te iei de mine, asta e parerea mea, si sincer si la 30 merge sa te imbraci asa, doar pentru ca toti se imbraca la fel cu pantofii aia pe care i-ai aratat tu, nu inseamna ca trebuie toti sa fie asa, nah...

| valentino52 a răspuns (pentru Azazea):

Eu blugi sper exemplu nu port niciodata si tricouri cat mai rar.Am 22 de ani nu 30, prietenii cu care ma vad zilnic au 29, 30 de ani. Oricum nu am vrut sa ma iau de tine sau sa jignesc cu ceva.

| Azazea a răspuns (pentru valentino52):

Wow 22 si ai asa gandire? pai na, inteleg de ce acum. daca stai cu persoane de 30, naspa. eu am tot 22 si stau cu persoane mai mici 16-19 ani, de aici si diferena uriasa de idei intro noi. Eh e treaba ta dar asta m-a deranjat pe mine, eu i-am dat parerea mea, si tu nu aveai nici o legatura, sari repede cu gura, stii ca toti oamenii sunt diferiti si se imbraca diferit, nu era nevoie sa imi critici alegerile, oricum pana la urma nu cred ca a ascultat nici de tine nici de mine, pun pariu ca tot mocasinii i-a luat laughing

| valentino52 a răspuns (pentru Azazea):

Da laughing cred ca m-am bagat din cauza durerii de cap... Oricum Happy New Year.

| Azazea a răspuns (pentru valentino52):

Mersi. La fel si tie. ^^

| puffii548 a răspuns:

Imbraca-te si tu cu ceva care iti sta bine ca cele pe care le-ai pus mai sus

| ciolandop a răspuns:

Vezi aici http://dshop.cabanova.com/haine-barbati.html
Sunt foarte bune o sa fi multumit

Sper sa te ajute

| Laska a răspuns:

Imbraca ceva sa tina de anul sarpelui big grin Nu spun despre un costum de sarpe, sau piele(pare scump). Probabil vei gasi ceva singur.E doar o sugestie.Succes

| AdytzaSweet16 a răspuns:

Uite frate iti dau eu un sfat.
Gen. Cu ce consideri tu ca iti sta mai bine, mai cool, poti si in pijamale ( glumesc) daca-l faci acasa deci cu ce vrei tu imbracate

| Pirvudaniel17 a răspuns:

Nu stiu dupa mine e bine cum zici tu dar eu in loc de camase as folosi un tricou unic (cu imprimeu)