| Jenny_9204 a întrebat:

Cu ce sampon sa ma fac in asa fel sa nu mai fac baie zilnic, a doua zi am parul foarte uleios, mi se pare asa murdar, nu vreau sa-l spal in fiecare zi ca imi cade mult, sfaturi plss

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Fii atenta la reteta pe care ti-o dau eu; mergi la farmacie si cumpara 2 comprimate de KETOCONAZOL, apoi de la orice parfumerie sau de la un magazin naturist cumpara un sampon de urzici, dar neaparat sa fie romanesc, tie iti trebuie o jumatate de litru... daca sticla este de 1 litru, rastorni o jumatate de litru in alta sticla, iar in jumatatea ramasa, pui cele 2 comprimate faramitate marunt si zbati continutul, pana se amesteca foarte bine. Cu acest amestec te speli pe par, clatesti cu apa si vei vedea rezultatul. Nu vreau fundita, dar vreau sa-mi dai un mesaj dupa prima, sau chiar a doua spalare, crede-ma, tratamentul este foarte bun si sanatos. Iti urez succes!

6 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Draga mea, pe langa sampoanele pe care ti le-au recomandat ceilalti, eu iti sugerez si niste solutii naturale. Aplica inainte de fiecare spalare o masca alcatuita din Tonic Capilar (il gasesti in magazinele naturiste), un galbenus si zeama de lamaie, sau, mai simplu, adauga in apa cu care te clatesti zeama de la jumatate de lamaie. Are efect tonic si astringent iar rezultatele nu vor intarzia sa apara. Pentru mai multe sfaturi legate de frumusete si ingrijire acceseaza si linkul: http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului. Un gand bun, Elena.

| aniriiiiii a răspuns:

Eu folosesc elseve, si e foarte bun nimic matreata numai am si e foarte matasos dupa spalare si mai folosesc o masca de par de avon care la fel face parul matasos si stralucitor happy

| danutza_2917 a răspuns:

Iti recomand un produs natural pe baza de aloe vera http://aloeveraforever.ro/......a-shampoo, care te va ajuta si in problema cu caderea parului

| catalina_8997 a răspuns:

Nizan sau Nizoral sampon e foarte bun.

| BughY a răspuns:

Elsev din ala rosu

| Diana16 a răspuns:

Head&Shoulders Cytrus FResh ii pentru par gras, la mine functioneaza foarte bine tongue