| NonZarek a întrebat:

Cu ce se îndepărtează parul din zona pubiana?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt mai multe optiuni, in functie de rezistenta ta la durere, respectiv rezultat.
Poti folosi o masina de barbierit electrica, dar asta (ca si cu lama) va intari firele cu timpul.

Poti face epilare (care scoate si radacinile firelor, dar si in acest caz vor creste fire noi, dupa un timp.
Pentru epilare se poate folosi aparat epilator electric, ceara sau zahar topit etc.
In caz de epilare, este recomandat sa faci inainte o baie calda mai indelungata, care inmoaie radacinile si face mai putin dureroasa operatiunea. Evident, trebuie sa te stergi la uscat suprafata pielii si parul, dar radacinile firelor sa fie inca inmuiate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu lama de ras

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cu grija si atentie. happy

| Catrice a răspuns:

Cu brichetahee hee

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde de varsta:
- daca esti tanar si necasatorit - prin epilare;
- daca este adult si casatorit cu aparat de ras;
- daca esti mai in varsta tai din varfuri cu foarfeca;
- daca esti batran nu mai este cazul.

| Invictusman a răspuns:

Cu pasta de zahar, cu ceara sau cu crema depilatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu cu bigul.

| SociopatuI a răspuns:

Cu crema depilatoare

| FantasyBoy a răspuns:

Ideal prin epilare definitiva cu laser, e mai scumpa, dar rezultatele sunt excelente.

| VanillaQ a răspuns:

Cu ajutorul cremei depilatoare, este fara durere, iar daca pielea ta este mai sensibila poti opta pentru crema depilatoare speciala pentru pielea ta (Veet, Farmec)