| Mariutz a întrebat:

Mi-i putin cam rusine, dar as dori sa stiu daca in zona pubiana e mai bine sa smulgi parul, sau sa-l razi?

Răspuns Câştigător
| Passion_1840 a răspuns:

Sa il smulgi! e dureros dar merita! big grin
p.s : daca te razi. te iriti straight face.

6 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Incearca cu crema de epilat fie elmiplant ca nu e scumpa 10 RON sau cu alta crema mai scumpa dc vrei. SI sa te dai cu balsam dupa epilare sau/si crema de galbenele. SI vezi ca dc te faci cu crema nu sa o ti se ia tot din prima trebuie sa te faci de 2 ori cam asa. Si la inceput sa te dai dupa ce te epilezi vreo 2 3 zile la rand dimineata seara cu balsamul dupa epilara/crema de galbenele.
Si sa nu faci prst sa ti-l smulgi ca e dureros rau.
Sau o varianta mai usoara tunde-l cu foarfeca si o sa fie ok. Eu unu asa fac si de epilat ma epilezi dar nu intotdeauna. Acum dc ai prietena si ...ma rog, intelegi tu, epileaza-te ca asa e frumos.

| alessia5158 a răspuns:

La baieti, indepartarea parului pubian nu este necesara din considerentele pentru care acesta este indepartat la fete. Numai bine!

| annna a răspuns:

Mai bine te faci cu cearahee hee

| WeedMan a răspuns:

Il smulgi cu pensetalaughing.Cel mai bine e ca prima data sa il razi pentru a nu avea dureri.

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Il smulgi, pentru ca daca il razi creste repede la loc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indicat este sa il lasam la locul lui pentru ca ne feresc de unii microbi, dar pentru un aspect mai placut ambele sunt bune. Daca te epilezi cu ceara sau cu epilatorul va fi foarte dureros, in schimb daca il razi este mult mai usor.