| Mihaela2023 a întrebat:

Culoarea părului se poate deschide la soare?
Prietenul meu a fost plecat la țară și nu l-am văzut timp de 3 luni.
Ieri când ne-am întâlnit avea câteva fire de blond închis, mi-a spus ca a stat la soare și i s-a deschis părul.
Părul lui natural e saten (castaniu). Soarele poate face părul blond? Sau mă minte?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Al meu il face. Il am saten primavara, iar spre toamna e blond. Depinde si de cit stau la soare, desigur.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu mai, la mine parul gras este aproape negru, dupa dus si uscat este saten cu straluciri roscate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, este posibil big grin
Insa, cum totul tine de gene, ar trebui sa ii revina la normal dupa, cand o sa ii creasca.

Nu cred ca te minte... de ce ar face asta.

O zi buna!

| Crackman a răspuns:

La mine de exemplu face forele de par, rosi

| RKBlue a răspuns:

"Sau mă minte?"Face palm!
1.De ce te-ar minti?
2.Si daca te-ar minti, ce?
Daca are cateva fire blonde, clar nu s-a vopsit.
Atunci e de la soare.
Hainele uscate afara nu trebuie lasate in soare mai mult decat pana se usuca. Daca le lasi mai mult, incep sa se decoloreze.In special negrul, si culorile inchise.
Hainele albe lasate in soare, se albesc(daca sunt de o nuanta mai inchisa sau usor murdare)
Parul se decoloreaza la soare.Nu tare, si se observa daca stai mult.

| Elelei a răspuns:

Da, la soare se deschide nuanta parului. Nu te face blond din brunet. Dar te face blond ca spicul daca esti saten. Lasa tu o hartie sau o panza colorata la soare si vezi cum va fi dupa cateva saptamani. Nu, iubitul nu te minte.