| G a întrebat:

Cum ar merge rochita asta mai bine: http://i52.tinypic.com/33p9gn8.jpg simpla sau cu o curea ceva in talie? :-? Mi se pare ca arata mai bine cu o curea, asa simpla e prea larga, dar mama zice ca e mai frumoasa simpla.

12 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Inca ma uit la ea si iti zic :trebuie neaparat sa adaugi ceva:
1.Cureaua(aici ai de ales pe ce culori vrei sa mergi, vii, non, inchise)Lata, cam 3, 5 cm, poate 4winking
2. Un lantic mai bling-bling in ideea de a da culoare tinutei.
3. Poti incerca chiar o esarfa mai mica, daca nu ai lantic, cu toate ca ar sta mai bine cu un lantic in toate culorile
4. O bentica, sau macar o clema in par(preferabil aceeasi culoare cu cureaua)
Te pup:*

| pwp a răspuns:

Cu curea zic eu happy

| Maya. a răspuns:

Rochia e destul de simpla. Un stil mai country sau ceva de genul`. Parerea mea e sa o asortezi cu o curea/centura maro.Ar da destul de bine atat din punct de vedere cromatic cat si stilish.

Succes!

| newperson4him a răspuns:

Bun. Ar arata mult mai bine cu o curea subtire dar colorata, rosu etc, si neaparat sa-ti pui niste accesorii colorate care sa mai aromonizeze tinuta, O bratara sau ceas, ceva lant mai casual etc. Nu uita de unghii, daca ai putea sa ti le faci de aceeasi culoare ca si cureaua ar fi perfect.winking
Distractie placuta:*

| IoanaBogdana a răspuns:

Cu curea, categoric.

| zizi000 a răspuns:

Pune. i o curea lata neagra, categoric. Fara pare a fi o uniforma de care o purtam in clasele primare. Ii mai trebuie doar un sort albastru...big grin

| Eclipse_8761 a răspuns:

Cureabig grin

| Raluuu a răspuns:

Cu curea!

| Milliii a răspuns:

Ar merge o curea subtire, nu lata. avand in vedere ca este cu model patratele... s-ar vedea mai bine cu una subtire ca sa nu fie apoi prea incarcata combinatia. mult succes.

| doni_1852 a răspuns:

Buna! hmm...eu sunt de acord cu tine happy si mie imi plac chestiile simple, dar rochia aceasta parca e o camasa de noapte, nu rochie.ar merge mult mai bine cu o curea, dar nu foarte extravaganta, incarcata sau mai stiu eu ce. s-ar potrivi o curea simpla. happy sper ca te-am ajutat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce urate e, no offence

| alexa_6875 a răspuns:

Cu o curea lata...albastra,mov sau neagra.pare cam mare un pic