| Adry a întrebat:

Cum as putea sa imi indrept parul si sa nu mai aiba volum?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa folosesti placa pe parul ud fara a-l usca putin inainte.Iti distruge parul in ultimul hal. Daca folosesti balsamul pentru par intins de la Sunsilk, te usuci cu uscatorul de par si cu o perie ( nu te usca cu capul in jos...pentru ca asa vei da volum parului) iar pe urma ti`l intinzi va arata perfect intins.

14 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cu placa de intins parul! Inainte de a-l intinde, foloseste un balsam de par pentru par intins de la Sunsilk! Sau, tot la Sunsilk au o crema ce se aplica pe parul uscat si il intinde, fara a-i lasa volum!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pupimik, nu am specificat... ca balsamul facea parte din procesul de spalare-uscare a parului inainte de a fi intins...!
Ma gandeam ca Adry.ro stie ca nu se intinde parul ud!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ok. Scuze pupimik!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Alessa, nu la tine faceam referire...ci la sfatul lui LittleZyzy...care spunea sa isi intinda parul cu placa, fara a folosi uscatorul.Prin asta deduc ca ii spune sa isi intinda parul ud... ceea ce nu e bine deloc.

cristian
| cristian a răspuns:

Simplu cu placa pentru par.

Bula
| Bula a răspuns:

Te tunzi scurt, ca si mine, la cca 1 cm.

| LittleZyzy a răspuns:

Poti folosi sampon si balsam pentru netezire de la l'oreal elseve, eventual si o masca de par de la aceeasi gama. apoi te indrepti doar cu placa, fara uscator de par k acela da volumwinking

| Adry explică:

Http://www.adry.ro/a6s54da874vsd4a65.jpg
C-am asa ceva vreau sa imi fac. Eu nu am parul atat de mare dar cu cat creste cu atat este mai greu de "stapanit" (nu sta nici de-al naibi cum vreau eu).

| Adry explică:

O sa incerc prima data cu sampon iar daca merge voi folosi so placa.
www.pctown.ro/index.php?target=products&product_id=31028 - e buna asta?

| Adry explică:

Edit : vroiam sa spun daca nu merge, m-am grabit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt Laura si vreau sa iti spun ca am avut si probleme de genul asta...as dori sa-ti dau cateva indicatii:nu folosii placa de intins parul, altfel il vai tocii si se va vadea urat, eu am tratat problema altfel-cu balsam de par-pe langa faptul ca il ingrijesti, ii vei da si stralucire si va sta drept si fara volum! pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca parul e tuns drept oricum te-ai intinde o sa aiba volum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu masina de calcat...ha! ha! ha!rolling on the floor