| madDa_1471 a întrebat:

Cum as putea sa`mi indrept parul fara placa :d.:-

10 răspunsuri:
| Orannginna a răspuns:

Cu peria si phoenul. Sau incearca cu solutii pe baza de cristale lichide. happy

| LoryM22 a răspuns:

Renunta la placa! Afla ca exista moduri naturale de indreptat parul, mult mai sanatoase si cu rezultate eficiente.

Tratamente cu ulei incins

Uleiurile speciale pentru indreptat parul contin proteine si vitamine care confera sanatate parului, mai ales daca obisnuiesti sa iti schimbi foarte des stilul coafurii.
Uleiul intareste si indreapta parul in acelasi timp, dandu-i stralucire.

Cum procedezi:

Incalzeste uleiul si aplica-l pe par si pe scalp (Atentie! Sa nu fie fierbinte). Acopera parul cu o punga care sa permita uleiului sa actioneze cald pe o perioada indelungata.

Ca sa ai cele mai bune rezultate, dupa spalare foloseste un balsam puternic hidratant. Lasa balsamul sa actioneze asupra parului cel putin un sfert de ora. Foloseste uscatorul, de la scalp catre varfuri, ajutandu-te si o perie deasa, cu dinti de sarma. Acest fel de a-ti indrepta parul va face ca rezultatele dorite sa tina pana la urmatoarea spalare.

Perie de indreptat parul

Dupa ce iti speli parul si il tratezi cu balsam, piaptana-l de la radacina spre varfuri, adaugand, daca este posibil, ulei sau apa. Vei folosi o perie rotunda pe care sa o pui la uscator.

Piaptana-ti parul cu degetele in timp ce il usuci la o treapta joasa. Acest fapt inlatura apa in exces.Pentru a te descurca mai usor imparte parul in sectiuni si alegeti cate o suvita pentru indreptare. Mai intai trece peria pe sub par pentru a-l expune direct caldurii foenului. Odata ce zona este in mare uscata, treci la partea de deasupra a parului.

Nu uita: peria si uscatorul sunt cele mai sanatoase metode de indreptare a parului, dar daca nu poti renunta la placa, foloseste-o pe parul uscat. Pentru a proteja parul, e bine sa aplici un ser special pentru par coafat la caldura.

| dutsa24 a răspuns:

Mie mi-a spus un prieten de; inmoaieti parul in apa calduta amesteca cu sare de mare din belsug (se gaseste la farmacii) il lasi 10 minute si dupa il speli cu sampon. Ai sa vezi ca parul va ramane moale, stralucitor si foarte drept! Succes :*nu stiu inca nu am incercat... dar daca incerci tu inaintea mea anuntama si pe mine plizz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:i47G8SO1dccJ:...clnk&gl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bla bla bla...
parerea mea e ca nu trebuie sa te iei dupa sfaturile batranesti...
nu cred in asa ceva
daca nu vrei cu placa deoarece nu iti permiti una...
cu feonul si o perie rotunda...
poate ca nu e perfect dar e mai bine
eu nu am parul cret e un pic ondulat si folosesc placa, feonul si periatongue
dar in nici un caz fierul de calcat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul usor ondulat si imi place asa cum este dar acum mi-am facut alta tunsore si trebuie sa ste drept.Eu mi-am cumparat o placa rotativa InStyler si este foarte buna.Incerc-o! Daca iti convine poti incerca si cu uleiul incins dar cred ca o sa-ti ramana parul putin unsuros si cred ca ar fi si cam incomod.Papa! Sper sa ti cont de sfaturile mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te duci frumos la salon si sa iti iei un produs prfesional, dai un ban dar stai deoparte, apoi cu peria si feonul gasesti pe net sfaturi si o sa iti arate ca iesita de la coafor :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu incerc asta si ma spal cu ulei de masline... dar nu prea merge! Mai incerc si alte site-uri. Sper sa gasesc ceva bun! O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti parul in apa calduta cu sare de mare (multa) dupa aia te speliwinking nu stiu daca merge dar asa am auzit incearca si tu n-ai ce pierde

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute