| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ma imbrac la balul bobocilor. Eu sunt in a 5a dar am fost toti elevii invitati si vreau sa merg cu fetele. Ele stiu cu ce sa se imbrace, dar eu nu. Am malletede culoare alba, portocalie, mov, galbena, deagra si alba cu patrate negre... a... si verde. Am foate multe tricouri mai exact : galbene, mov, bleu, verzi, negre, albe, rosii, roz, gri, visinii S. A. M. D. Pntaloni am blugi negri, albi, gri, albastii, albastu noptii si galbeni dar nu pot sa ii iau pentru ca au o pata alba de la clor pe ei. pantofi am negri balerini, albi balerini, tenisi albi, sandale verzi, adidasi negri si cizme negre cu talpa dreapta. va rog dati-mi niste sfaturi. plss

5 răspunsuri:
| BiancaDenisa a răspuns:

Buna! La bal, nu te poti imbraca cu nimic dintre ce ai insirat tu! La bal(am fost la 2-sunt a 6-a)trebuie neaparat sa te imbraci cu rochita sau blugi, balerini si o bluza mai sexy...

| Anime1222 a răspuns:

Sa nu ti iei cumva maleta! Ia un tricou cu ceva amuzant pe el (nu roz sau galben sau cu paiete sclipici hannah montana, etc ca asta e greseala pe care o fac toti bobocii la inceput ), blugi pana (negri, albastrii sau albi (daca ai deja tricou alb nu mai lua blugi albi!) la papuci merg cizmele negre pentru ca afara si asa e frig iar ele merg la orice. A i mai putea sa ti iei un hanorac negru simplu pe deasupra sau o camasa cu patratele (repet nu roz nu sclipici nu paiete) funda?

| Simpluuu a răspuns (pentru Anime1222):

Mai stai ca daca nu mai primesc raspunsuri iti dau tie funda@

| mariad0802 a răspuns:

Ai putea sa te imbraci astfel incat sa te simti cat mai lejer. Pentru ca esti in clasa a 5-a eu as alege o imbracaminte sport blugi adidasi si un tricou. Daca vrei ceva mai sofisticat ai putea sa.ti iei o pereche de blugi negri cu o bluza mai eleganta si pantofi in picioare sau chiar o rochita. O sa te hotarasti tu. Sper ca te.am ajutat :*

| marya_9280 a răspuns:

Pai. la balul bobocilor e cam stupid sa te imbraci in pantaloni si tricou.nu merge! ar trebui sa te imbraci intr-o rochita, balerini albi sa-ti lasi parul desprins ceva mai gasesti tu pe acolo :** in orice caz nu ar trebui sa mergi in pantaloni, doar e balul bobocilor happy si trebiue sa arati diferita de celelalte fete happy printeso! sa stii ca simplitatea e cel mai sofisticat lucru big grin funda?