| dulc3'maria a întrebat:

Cum as putea sa ma machiez mai putin strident.doar cu rimel si un fard dar mai simplu. niste poze va rog mersi

4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Sa stii ca vara nici nu este bine pentru ten sa te machezi, tenul are nevoie sa respire si daca pui fond de ten, pudra sau orice alt fard, atunci il "sufoci".
De regula, machiajul se aplica doar la intalniri mai deosebite, la o serata, la bal, disco insa nici atunci nu se aplica cu nuante stridente tenului tau. Acuma se poarta machiaje cu tonuri calde, naturale si daca iti dai cu contur la ochi si putin rimel pe gene, o sa fie OK.
Esti tanara, esti frumoasa si tineretea nu are nevoie de "artificiile" machiajului. Eu nu-ti dau nici un link cu poze, pentru ca deja ai primit, eu iti dau un sfat care sper sa-ti foloseasca.
Sa fii sanatoasa, ca frumoasa esti si fara machiaj.