| allllll a întrebat:

Cum as putea sa scap de cosuri? Nu am apoape deloc cosuri dar mai imi apar si nu imi place deci vreau sa scap repede de ele. Un sfat va rog!

4 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Ca produse iti recomand DERMATOCOSMETICE gen Ducray, Bioderma, LA Roche, Ivatherm si mai sunt si altele - vezi ca o descriere detaliata a prd le gasesti pe site-uri precum farmablu, farmaciatei, farmaciastejara, webfarm, cauti pe site dupa numele firmei sau dupa categorii de produse si vei gasi multe dar trebuie sa fie unu care sa ti se potriveasca tenului tau, crede-ma ca stiu ce spun.
Si vezi ca ZYNERIT e bun din cate am auzit doar pentru 3 6 luni ca dupa aia ti se obisnuieste tenul cu el si nu mai reactioneaza si dc ei pielea sensibil e posibil sa te iriti de la el.
. Si nu iti recomand sa iei din auzite pentru ca un prd poate fi bun pentru un ten si prost pentru alt tip de ten. Incearca sa folosesti creme pe baza de acid glicolic si acid salicilic. De exemplu si eu ma dau cu o crema pentru ten boreade 12 de pe 31 decembrie si nu am nici un rezultat. Prin urmare mi-am facut programare la dermatolog. Mi se urca sangele in cap cand stiu ca trebuie sa platesc 70 de lei consult si stau cateva minute dar e mai bine asa decat sa continui sa ma dau dupa cum ma taie capu pe mine. Asa si eu luam prd de la Clerasil parca acum cativa ani pentru cosuri si pana nu m-am dus la dermatolog sa fac un tratament calumea nu mi s-a ameliorat. Asa ca urmeaza sfatul meu, du-te la dermatolog.
Daca zici ca nu ai cosuri multe incearca keracnyl sau sebium acum, brevoxyl sau geluri antiacneice pe baza de alfa hidro acizi (acid glicolic, acid lactic) si beta hidro acizi (acid salicilic)
Bafta!

| DeEAஐ a răspuns:

Pai vezi? mai apar pentru ca e normalhappyfoloseste un gel facial abraziv sau poti sa iti prepari singura o masca cu morcovi si ou(1 data pe saptamana)poate te ajuta:Xzbay-zbay

| blaxy a răspuns:

Iti recomant medicamentul ZINERiT. ajuta foarte bine. daca il iai nu vei regreta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zinerit...desi costa in jur de 30-40 de lei...merita!