| shooby94 a întrebat:

Cum fac sa scap de cosuri mai repede, am incercat cam apoape orice...va rog dau funda raspunsului care functioneaza

3 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna!
1.Stergete de 2 ori pe zi cu lotiunea Lara de la farmec ( usuca putin pielea, dar te dai cu crema) asta ar fi o idee.
2.Incerca produsele de la Elmiplant cele pentru tenul cu probleme (mi-a recomandat si mie cineva de curand, inca nu am apucat sa le incer, dar a zis ca sunt foarte bune si cam in 2 saptamani se vad rezultatele). Succes!

| Roxana_1758 a răspuns:

Buna in septembrie anul trecut aveam si eu fata plina.si am hotarat cu ai mei sa merg la dermatolog.am fost si mi-a prescris niste pastile ROACCUTANE eu am lu-at si sunt foarte bune trebuie sa iei 5-6 luni acum fata mea e curata si toi se mira de cum eram si cum sunt acum.nu stiu daca ar trebui sa faci de capul tau si eu faceam la fel dar mai tare imi ieseau.asa ca daca nu vrei sa iti iei ROACCUTANE ar trebui sa mg la un dermatolog el o sa gaseasca pastilele sau cremele necesare pentru tine depinde si de ten si multe altele... sper ca te-am ajutat:X.

| DedeX a răspuns:

Spargele, pe toate, spalate cu apa rece rece, curata, limpede, tamponeazate cu un prosop fara simti, asteapta sa se desumfle, iar apoi dati cu spirt, sau, stii, sunt servetelele alea cu spirt, daca nu, sunt cremele de la ClearSkin sau ceva de genu, care au un extract de pietricele in ele, astepti pana se intareste pe fata si, spalate.
[ Am avut pe frunte, cateva, sti cum am scapat?, usor, o fi mai prostie, dar m-am spalat cu dove, sapun lichid, de maini, este foarte ok, incerca-l ]
Daca nu, pune ceai pe foc, cand il faci puneti un prosop pe langa cap si stai vreo 10 minute cu capul in oala, sa-ti vina aburul pe fata, dupa acea nu te spala, dormi asa :*, sper ca te-am ajutat.