| Roxxxaaaa a întrebat:

Cum as putea scapa de coşuri? Nu vreau tratament ci ceva ce pot prepara acasa. ( vreau ceva ce ati incercat voi pe propia piele)

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă mierea de albine cu bicarbonat de sodiu sau miere+ scorțișoară... sfatul meu este sa contactezi un dermatolog...

| Roxxxaaaa explică (pentru anonim_4396):

Cum prepar pe cea cu bicarbonat de sodiu si miere? Da rezultate? In cat timp?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxxxaaaa):

Faci o pasta cu miere și bicarbonat... apoi ți-o aplici pe fata si stai 10_15 min. Eu folosesc o dată pe săptămână și observ rezultate imediate. Daca ești la vârsta adolescenței e ceva normal sa mai ai câteva probleme... Îți pot recomanda niste produse f bune daca te interesează scrie-mi. Te pup

| Roxxxaaaa explică (pentru anonim_4396):

Da sunt la varsta adolescentei. Si chiar as avea nevoie de niste recomandări... Am primit niste pareri dar nu au mers. Adica au mers o perioada si dupa nu. Chiar ma intereseaza. Mtumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxxxaaaa):

Trebuie să te gândești că unele chestii sunt normale dacă într-adevăr ești o adolescenta. Eu după vârsta de 19 ani am inceput sa am niste probleme mai serioase cu coșurile..acum am 22 și sunt în regulă am incercat multe chiar și recomandările unui dermatolog. Descoperisem într-un timp ulei de tea tree foarte bun... rezultatele s-au văzut din primele zile, iar o sticluță de tea tree 100% pura nu este așa scumpă(poți cauta pe net).
Folosind f des make up Îmi curaț fațacu gelul de curățare de la bioderma este un produs care îți merita banii.
Poți cumpăra de la farmacie și apă oxigenata care este până în 10 lei (merita sa încerci ).

| Roxxxaaaa explică (pentru anonim_4396):

Multumesc

| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Eu am scăpat cu Skinoren Cremă, e tratament, am avut acnee severă și a dispărut fără a lăsa urme în maximum două luni. Sănătate multă!

| P4rAd0x a răspuns:

Sunt lucruri care se intampla cand esti adolescent/a, deci e ceva perfect normal. In locul tau le-as lasa sa treaca de la sine, pana la urma in timp sigur se rezolva, nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu cred ca merita sa incerci alte metode care probabil sunt stupide.