Întrebare recomandată | MariaCris1 a întrebat:

Cum as putea scapa de un punct de grasime?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Curata-ti bine tenul, fa o baie de aburi, iar apoi folosind un ac dezinfectat in prealabil inteapa usor varful punctului de grasime. Strange usor cu buricele a doua degete lka baza punctului de grasime si ar trebui sa iasa frumos tot sebumul.
Totusi cel mai bine sa mergi la un salon de cosmetica.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Uite aici http://www.eva.ro/......wtopic.php

O zi bună!

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteShadow238 a răspuns:

Mai usor cu shaorma

| AbaraiRenji a răspuns:

Prin curatarea tenului; daca accepti orice metoda, atunci cu creme, daca vrei ceva natural, intreab-o pe mama ta de metode naturale sau cauta in reviste de sanatate. O prietena de a mea mi-a zis ca foloseste corector iar daca nu merge foloseste "retete" pentru ten. Sper ca ti-am fost de ajutor. ^^

| Alves_Alecsh_1992 a răspuns:

Il storci big grin

| MariaCris1 explică:

Msbig grin

| MariaCris1 explică:

Multumesc!

| CookieMonster21 a răspuns:

Depinde de dimensiune si unde e localizat. Ideal ar fi sa vezi un dermatolog si sa nu-l bazai de una singura. Eu am avut unul chiar in zona ochilor care a cescut destul de mult si a fost nevoie de medic. Daca il spargeam singura clar se infecta.