| DaDaLadyBug a întrebat:

Hello! Un mic punct de grasime pe frunte! Il am cam de 1 luna si nu scap de el! Cum as putea sa scap de el? Fundita! :*

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am avut si eu ceva de genul asta si l-am spart cu seringa sa pot scoate grasimea, a fost dureros dar am scapat de el

| RandomGirl a răspuns:

Punctele de grasime se scot cu acul. Cred ca ar fi bine sa iti inmoi pielea fetei stand cateva minute la aburi(incalzesti apa intr-un ibric pana fierbe si stai cu un prosop deasupra ibricului), apoi "gauresti" cosul cu acul(care trebuie sa fie dezinfectat), iar apoi sa il storci ca un cos obisnuit. Este foarte important sa ai mainile curate, sa fi blanda, dar totusi sa il storci complet, iar dupa ce ai terminat sa aplici o crema hidratanta( de ex crema de galbenele, o crema cu glicerina, o crema cu aloe vera etc)
O seara placuta! happy

| FashionPink a răspuns:

Miere si scortisoara (contopite)