| 009 a întrebat:

Cum asi putea sa scap de tenul gras prin metode naturale cat mai repede posibil? ajutati-masad
FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| popandreea a răspuns:

De tenul gras nu poti scapa, poate doar sa il ajuti in sensul ca ai grija de el (in special de zona frunte, nas, barbie). Poti incerca o masca dintr-un galbenus de ou, putina coaja de lamaie si o lingura de miere de albina. Lasi masca pe fata pana vezi ca nu mai poti zambi(pe bune) si atunci te speli cu apa din belsug. E foarte buna si da un aspect fin al pielii.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Tenul gras ai sa il ai pe viata, poti sa atenuezi doar excesul de secretie al sebumului. Masti naturale de sezon, rosiile, prunele caisele, castravetii, toate acestea se aplica pe fata dupa o curatire temeinica a tenului.

| OnlyGirl a răspuns:

Vei avea nevoie de un pahar de suc de pepene rosu si de o lingura de argila, las-o timp de 15 min pe fata si apoi clateste fata cu apa calduta...astept funawinking