| Angel1237 a întrebat:

cum as putea sa scap cel mai repede de acnee daca am tenul gras?

Răspuns Câştigător
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Cred că cel mai indicat ar fi să mergi la doctorul de familie, să-ţi dea trimitere la dermatolog. El te poate ajuta şi mai mult, decât nişte simple sfaturi pe TPU.

O să-ţi recomande diferite creme sau loţiuni pentru coşuri sau acnee, sau dacă acneea e cauzată de o problemă din sânge, probabil îţi va da pastile.
Nu ştiu, mai bine verifici.

Însă ai putea de asemenea să-ţi faci măşti pentru ten gras, preparate în casă, şi alte produse care sunt făcute pentru tenul gras.

Sper că te-am ajutat.
O zi bună!

7 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Da-te cu spirt si asteapta sa treaca de la sine, nu te da cu creme s-au fel de fel de tratamente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te demachezi in fiecare seara(daca te machezi), sa iti hidratezi tenul. Eu de exemplu folosesc un produs de Dacia Plant...http://vegis.ro/......1.html..Si e bun.Ma dau seara cu el si stau toata noaptea.Nu poti sta peste zi cu el.Pentru ca iti face pielea mai galbena.E bine sa nu pui mana pe fata. Sper ca te-am ajutat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Amestecă un sfert de mâr ras cu o linguriţă cu vârf de miere pentru a obţine o mască naturală şi eficientă cu efect antiacneic. Dacă mierea este foarte groasă, poţi adăugă şi puţină apă la mască ce se ţine pe faţa timp de 20 de minute.
Te pup!

| iSaidNo a răspuns:

Pentru tenul gras,te poti spala cu bicarbonat de sodiu, iar pentru acnee, fie te dai cu spirt, fie incerci creme din plante, de la farmaciile naturiste.De exemplu, eu mi-am cumparat o astfel de crema si incetul cu incetul, am scapat de acnee.big grin Sper ca te-am ajutat!

| QuiPp a răspuns:

Buna.Daca ai tenul gras pentru inceput nu mai trebuie sa folosesti uleiuri si nu folosi toate cremele din comert, contin prea multe chimicale. Spala-te in fiecare dimineata cu un sapun natural sau cu Dove, aloe vera si usturoiul te vor scapa te probleme ^^.

| ana112233 a răspuns:

Zineryt este cel mai bun produs pentru acnee, este mai scump, dar merita.Nu te da cu spirt, iti vei strica tenul, nu fa prostia asta.