| Lupascu23 a întrebat:

imi puteti spune cum sa scap de matreata si par gras cu metode naturale, pentru ca eu am incercat mai multe si nu a mers?

Răspuns Câştigător
| Visrass a răspuns:

Te speli cu apa in care ai fiert urzicile, plus ca iti lasa un par foarte foarte frumos si matasos

2 răspunsuri:
| bugativeyRO a răspuns:

Tii dieta sa-l slabestiwinking

| Luci85 a răspuns:

Hey, pentru păr gras și mătreață îți propun în primul rând o alimentație mai chibzuită. Mănâncă mai puțin gras, mai puțin dulce și mai puțin sărat.
Fără sucuri acidulate și dulci. Învață să bei apă: 30 - 35 ml / kg corp, alternând izvoarele o dată pe lună. Supa, ciorba și ceaiul nu se pun la cantitatea de apă deoarece prin fierbere apa pierde din minerale.
Și eu am avut aceeași problemă. Folosesc un șampon cu aloe vera și jojoba care îmi ajunge cel puțin jumătate de an: http://goo.gl/WCXG2M
Acest șampon curăță sebumul de la rădăcina firului de păr și de aceea vei avea impresia în primele săptămâni că ai mai multă mătreață. Curățarea și refacerea firului de păr durează între 90 și 150 de zile, deci cu un flacon de șampon.
Majoritatea oamenilor nu au răbdare pentru că nu știu perioada de refacere a firului de păr. Din această cauză, schimbă șamponul des și le cade părul sau fac mai multă mătreață.
Salut, păstrăm legătura!